Przemysłowe Sieci Kablowe

Przemysłowe sieci kablowePrzemysłowe sieci kablowe to podstawowa logiczna warstwa infrastruktury sieciowej. Dzięki niej, przy wykorzystaniu tak zwanej „skrętki” w szybki i tani sposób możemy połączyć wiele przewodowych urządzeń w sieć o wysokiej (lecz nie najwyższej w stosunku do światłowodu) prędkości połączenia. Tego typu rozwiązanie proponujemy osobą pragnącym zachować najwyższy standard bezpieczeństwa bez użycia urządzeń bezprzewodowych.

Warto też pamiętać, iż sieć oparta o przewody jest znacznie bardziej odporna na wszelkiego rodzaju zakłócenia powodowane przez urządzenia o dużej mocy np. wiatraki, nagrzewnice, prądnice dzięki warstwie ekranującej zawartej w skrętce.

Proponowane przez nas rozwiązania opierają się na urządzeniach znanych marek producentów urządzeń sieciowych takich jak:

  • ExtremeNetworks,
  • Cisco,
  • MikroTik,

Sieci światłowodowe

Technologia pasywnej sieci optycznej PON (z ang. Pasive Optical Network) została stworzona z myślą o odbiorcach, dla których szybka wymiana danych jest niezbędna do ciągłej i niczym nie ograniczanej wymiany danych pomiędzy np. kompleksem budynków lub ich piętrami, posiadających wiele usług takich jak: Voip, WAN, IPTV oraz CCTV.

Sieć optyczna rozprowadzana jest za pomocą światłowodu i  nie wymagających zasilania spliterów optycznych, mających za zadanie rozdzielanie sygnału z jednego włókna światłowodowego na kilka – rozmieszczonych w taki sposób aby umożliwić jak największą penetrację budynku. Urządzenia aktywne wymagające zasialania są niezbędne tylko w początkowych i końcowy węzłach sieci.