Przemysłowe Sieci Komputerowe
Bezprzewodowe (WiFi) i Przewodowe (LAN)

Audyt sieci komputerowej

Projekt sieci komputerowej

Realizacja, instalacja i konfiguracja sieci

Administracja i nadzór sieci

Każde przedsiębiorstwo niezależnie od wielkości musi posiadać dostęp do danych, zarówno wewnętrznych jak i z zewnątrz. Zapewniamy dopasowaną technologię, profesjonalne wykonanie infrastruktury oraz odpowiednie urządzenia i wsparcie dla przemysłowych sieci komputerowych.

Posiadamy 19 lat doświadczenia we wdrożeniach technologii sieciowych, certyfikaty wiodących producentów, kompetentny zespół inżynierów, a także niezbędne narzędzia do realizacji każdego projektu.

Na etapie audytu określamy rodzaj sprzętu dopasowanego do warunków, niezależnie czy to ogrzewana hala, magazyn wysokiego składu, obszar na zewnątrz budynków, rampy i miejsca przeładunku, obszary przyjęć i wydań towaru, kompletacji zamówień i inne.

Dysponujemy podnośnikami koszowymi typu bus, eklektycznymi zwyżkami nożycowymi, urządzeniami do testowania propagacji fal radiowych w środowisku klienta. Jest to niezbędne, ponieważ każdy magazyn, hala i pomieszczenie są inne, mają swoją specyfikę, istnieje możliwość zakłócania fal przez urządzenia elektryczne czy telekomunikacyjne, trasy kablowe, urządzenia wytwarzające pole elektromagnetyczne. Rodzaj składowanych towarów, regałów czy opakowań oraz ich rozmieszczenie także ma wpływ na jakość i siłę sygnału sieci bezprzewodowej.

sieci przemysłowe

Wysokiej jakości, niezawodna sieć bezprzewodowa jest niezbędna przy wdrożeniach systemów zarządzania magazynem WMS, gdzie kluczowe jest sprawne działanie urządzeń takich jak terminale mobilne, wózkowe, skanery kodów czy bezprzewodowe drukarki etykiet.

Inwestycja w dobrej jakości przemysłowe rozwiązania sieciowe jest równie ważna jak inwestycja w oprogramowanie i urządzenia. Pozwala to na sprawne działanie takiego systemu jako całości bez „wąskich gardeł”. Stabilność i bezawaryjność to gwarancja szybkich zwrotów z inwestycji, dlatego wybieramy producentów dostarczających urządzenia z długą, nawet dożywotnią gwarancją oraz umożliwiających rozbudowę infrastruktury w przyszłości.

Także w przedsiębiorstwach produkcyjnych w dobie gospodarki 4.0 bardzo ważna jest konieczność zapewnienia stabilnej i nieprzerwanej łączności.

Oferujemy najnowsze technologie m.in. WI-FI 6, które jest najbardziej przyszłościowym rozwiązaniem dla firm. Dzięki zastosowaniu technologii ML (Machine learning) system sieci WIFI  inteligentnie dostosowuje się do otoczenia w celu zapewnienia maksymalnej wydajności i dostępności. Rozwiązania oparte na chmurze – Cloud – upraszczają administracje do minimum.

Kompetencja w działaniu i ciągle wzbogacane doświadczenia sprawiają, że dostarczamy naszym klientom nowoczesne, bezpieczne i sprawdzone systemy oraz optymalne, indywidualne rozwiązania!

ExtremeCloud IQ jest środowiskiem chmurowym do zarządzania urządzeniami sieciowymi firmy Extreme Networks. Oprogramowanie jest dostępne w trzech wersjach, które mają na celu – zapewnienie klientom maksymalnej elastyczności, ciągłych innowacji i spójnego doświadczenia użytkownika.

System ExtremeCloud IQ jest dostępny w dowolnym środowisku chmurowym takim jak AWS, GCP, Azure jak również w lokalnym środowisku chmurowym.

Standardowe rozwiązania sieciowe vs ExtremeCloud IQ

Różne rozwiązania –
przewodowe i bezprzewodowe
Elastyczny i zoptymalizowany pod kątem umiejętności, skali i celów biznesowych
Zarządzanie wyłącznie przez ludzi –
większe niebezpieczeństwo
wystąpienia błędu ludzkiego
Stale rozwijany,
dostarczony w najnowszej wersji
 

Wiele interfejsów do zarządzania

System zapewnia bezpieczeństwo,
został sprawdzony
w najbardziej wrażliwych warunkach
Konfiguracja ręczna
użytkowników i urządzeń
Stworzony w najnowszej technologii

Porównanie rozwiązań chmurowych ExtremeCloud IQ

Chmura publiczna – usprawnia operacje sieciowe dzięki ciągłym aktualizacjom, wysokiej dostępności, zaawansowanym analizom uczenia maszynowego oraz dostępowi do portalu z dowolnego miejsca.

Chmura prywatna – zapewnia te same korzyści, co chmura publiczna, ale jest wdrażana i utrzymywana we własnym centrum danych. Jest to idealne rozwiązanie dla dostawców usług zarządzanych i klientów, którzy mają wdrożenia z ponad 5000 zarządzanymi urządzeniami.

Chmura lokalna – chmura lokalna Extreme Networks oferuje taką samą elastyczną architekturę, ale w uproszczonej i wysoce ekonomicznej infrastrukturze wdrożonej lokalnie. Jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, które chcą dodatkowo skorzystać z możliwości chmury, by zapewnić pełną kontrolę nad lokalnym wdrożeniem.

extreme cloud

Extreme Networks Cloud IQ

“Zaprojektowany, aby usprawnić każdy aspekt Twojej sieci, od wdrożenia do konserwacji, ExtremeCloud™ IQ został zbudowany z myślą o elemencie ludzkim, pomagając IT i biznesowi skupić się na tym, co jest dla nich naprawdę ważne, zamiast zajmować się drobnymi i czasochłonnymi zadaniami operacyjnymi.”

Kluczowe zalety ExtremeCloud™ IQ to:

Klient, urządzenie i sieć 360 – Client, Device, & Network 360

Ujednolicone zarządzanie polityką – Unified Policy Management

KPI dotyczące kondycji sieci – Network Health KPIs

“Uzyskaj pełny obraz wydajności, kondycji i bezpieczeństwa każdego użytkownika i urządzenia w sieci, jej otoczeniu i jej części”.

 Twoja sieć. Na swój sposób. Pełna elastyczność rozwiązań dzięki ExtremeCloud IQ”

“Dzięki licencjonowaniu opartemu na wartości/poziomowi SaaS firma Extreme Networks jeszcze bardziej ułatwia Ci rozwój w miarę postępu, zarówno w sensie technicznym, jak i komercyjnym. Oferujemy najbardziej elastyczne, bogate w funkcje warstwy aplikacji dostosowane do każdej firmy, budżetu i potrzeb informatycznych, które zapewniają zarządzanie, inteligencję i pewność, których wymaga Twoja firma.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę firmy Extreme Networks: https://www.extremenetworks.com/extremecloud-iq/