Inwentaryzacja (G-Rem)

Inwentaryzacja kolektorem danych

Inwentaryzacja kolektorem danych

G-Rem – Inwentaryzacja kolektorem danych to mobilne rozwiązanie wspierające tradycyjne przeprowadzanie inwentaryzacji środków trwałych, wyposażenia i magazynów.

Ideą inwentaryzacji mobilnej G-Rem jest usprawnienie i przyspieszenie sprawdzania składników majątku, wyposażenia lub stanów magazynowych w oparciu o technologie kodów kreskowych.

G-Rem umożliwia  uporządkowanie i przygotowanie magazynu pod inwentaryzacje. Poprzez moduły pozyskiwania i przypisywania kodów kreskowych pod asortyment jednostkowy lub opakowania zbiorcze. Daje magazynierowi możliwość identyfikowania asortymentu już przypisanego co do jego podstawowych właściwości i ilości.

W oparciu o G-Rem można dokładniej, szybciej i sprawniej przeprowadzać inwentaryzacje. Rozwiązanie zapewnia identyfikację pozycji magazynowych i wyposażenia, dodawanie nowych składników, które zostaną znalezione podczas spisu z natury oraz automatyczne usuwanie istniejących i wykazanych braków.

Inwentaryzacja kolektorem danych – automatyczna identyfikacja – to oszczędność czasu – skraca proces tradycyjnego liczenia stanów magazynowych do 75%.
Kolejnym atrybutem tej metody jest eliminacja błędów lub pomyłek – dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych przy oznaczaniu towarów.
Kolektory danych to komputery mobilne, które na co dzień wykorzystuje się do realizacji procesów magazynowych takich jak przyjęcia, wydania, przesunięcia między magazynowe.
Do inwentaryzacji wykonywanej w czasie rzeczywistym potrzebna jest infrastruktura punktów dostępowych sieci bezprzewodowej WLAN. Dzięki temu mamy połączenie ON-LINE z bazą danych. Operatorzy na bieżąco mogą sprawdzać status operacji, informacje o indeksach magazynowych, weryfikować uszkodzone kody kreskowe czy etykiety. Dobrze oznaczony magazyn i jego odwzorowanie w systemie informatycznym pozwala podzielić zadania między wielu operatorów, co znacznie skróci czas przeprowadzenia inwentaryzacji.

Inwentaryzacja może być przeprowadzana na dwa sposoby:

  • on-line, komputer mobilny (kolektor danych) komunikuje się z bazą danych przez sieć bezprzewodową wi-fi.  Pozwala nam to na bieżąco śledzić stan inwentaryzacji w aplikacji ERP jak i na urządzeniu mobilnym przedstawić wszystkie niezbędne informacje o stanie i statusie skanowanego wyrobu.
  • off-line, urządzenie mobilne pracuje jako kolektor danych z bazą danych na urządzeniu mobilnym zasilaną danymi kartotek materiałowych bezpośrednio lub poprzez import/ eksport plików danych z programu stacjonarnego.

Zarządzanie magazynem