Sieci światłowodowe 2013-07-15T10:35:37+00:00

Passive Optical LAN

Rozwiązanie Passive Optical LAN opiera się na technologii GPON. Pozwalaja ona przedsiębiorstwom na spełnienie stale zmieniających i szybko rosnących wymagań sieci LAN przy zdecydowanym uproszczeniu i znacznym zmniejszeniu kosztów całkowitych jej eksplatacji. Technologia ta oferuje nam między innymi dostęp do szerokopasmowych usług sieciowych, VoIP, oraz do przesyłania obrazu zarówno cyfrowego, jak i w postaci modulowanego video.
System opiera się na doprowadzeniu pojedynczej nitki światłowodu w pobliże stanowiska pracy (rozwiązanie rodzaju Fiber-To-The-Premise) i przyłączenie terminala (WGT) ze standardowymi portami GbE/FE. Dzięki temu infrastruktura jest tania, prosta w instalacji i rozbudowie, elastyczna przy konieczności wprowadzenia zmian w rozmieszczeniu stanowisk, wydajna, niezawodna i przynosząca oszczędności w porównaniu do typowych instalacji stosowanych obecnie, a koncepcja POL pozwala na wykorzystanie fragmentów istniejącego okablowania i uzyskania dalszych oszczędności.
Passive Optical LAN (POL) potrzebuje jednej nitki światłowodu jednomodowego do dwukierunkowej transmisji szerokopasmowej (2,4Gbps / 1,2Gbps). W technologii tej nie istnieje również problem związany z ograniczeniem długości segmentu kabla do 100 metrów, co ma miejsce w przypadku tradycyjnej sieci Ethernet. POL pozwala nam na przyłączanie stanowisk oddalonych nawet o 20 km od switcha agregacyjnego.


sieci pol