AZARA 2016-07-15T13:23:02+00:00

[imagebox image=”http://185.69.0.20/~gamasystem/wp-content/uploads/2016/07/logo_azara.jpg” title=”” button_text=”” button_url=””][/imagebox]

AZARA – ZARZĄDZANIE SIECIĄ WLAN W CHMURZE

Łączy sprawdzoną funkcjonalność sieci WLAN Zebry klasy korporacyjnej z prostotą i elastycznością zarządzania infrastrukturą WLAN z poziomu chmury.

CECHY:

1) Bazuje na systemie WiNG5 (który dostarcza informacje i środki kontroli do każdego elementu infrastruktury sieci WLAN, dzięki czemu ustalana jest najszybsza i najbardziej efektywna ścieżka każdej transmisji, na postawie takich czynników jak użytkownik, lokalizacja, aplikacja oraz dostępne zasoby przewodowe i bezprzewodowe, co pozwala eliminować wąskie gardła i zatory w scentralizowanej sieci WLAN)
2) Azara jest elastyczna i skalowalna, dzięki czemu łatwo jest dostosować ją do potrzeb konkretnej infrastruktury, bez względu na jej wielkość – może obsługiwać praktycznie nieograniczoną liczbę access pointów
3) Zapewnia dostęp on-line do narzędzi, umożliwiających kompleksowe zarządzanie siecią z dowolnego miejsca
4) Zdalne monitorowanie infrastruktury sieciowej, kontrolowanie działania, optymalizacja wydajności i rozwiązywanie problemów przy pomocy aplikacji Azara Dashboard
5) Bezpieczeństwo:
— połączenie z wykorzystaniem protokołów SSL;
— Out of band – bezpieczne zarządzanie infrastrukturą sieciową. Dane przesyłane w obrębie sieci WLAN nie przechodzą przez chmurę;
— firewall i IPS zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi
— zabezpieczenia zgodne z przepisami państwowymi i branżowymi, takimi jak HIPAA w służbie zdrowia i PCI w handlu detalicznym
6) Prosta implementacji i łatwa konfiguracja

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE SYSTEMU WiNG5

1) Szybki roaming 802.11r: – Obsługuje szybki roaming między punktami dostępowymi dla klientów mobilnych i poprawia wydajność sieci.
2) Smart RF: Pozwala sieci WLAN automatycznie i inteligentnie dostosowywać się do zmian w środowisku RF w celu ochrony wydajności i eliminacji nieprzewidzianych luk w łączności radiowej. Wykrywa potencjalne zakłócenia ze strony urządzeń wifi i innych (takich jak uszkodzone anteny i awarie sąsiednich punktów dostępowych) oraz automatycznie reguluje kanały i moc odpowiednio do potrzeb.
3) Inteligentne równoważenie obciążenia: Równomiernie rozmieszcza klientów wśród punktów dostępowych i pasm, zwiększając ogólną wydajność sieci.

sieci azara

Urządzenia firmy AZARA

[accordion open=”1″]
[accordion-item title=”AP 7562″]

ap57562

Ultraszybka łączność wi-fi 802.11ac w najbardziej wymagających środowiskach zewnętrznych

Punkt dostępowy AP 7562 802.11ac został skonstruowany specjalnie z myślą o wymaganiach zastosowań na zewnątrz pomieszczeń. Konstrukcja zewnętrzna AP 7562 oferuje wzmocnioną obudowę, odporną na warunki atmosferyczne od deszczu, śniegu i wiatru o sile huraganu aż po temperatury poniżej zera.

Moduł radiowy 802.11ac oferuje szerokość pasma cztery razy większą niż w standardzie N, osiągając najwyższą szybkość, niezależnie od tego, czy użytkownicy oglądają wykresy, prowadzą wideorozmowę, czy też korzystają z danych w aplikacji firmowej. Moduł radiowy 802.11n zapewnia zgodność wsteczną z wszystkimi istniejącymi urządzeniami użytkowników. Zaawansowany system operacyjny WiNG 5 kieruje sprawnie całością, tworząc całkowicie spójną sieć WLAN, w której wszystkie elementy infrastruktury WLAN współpracują, ustalając najbardziej efektywną ścieżkę każdej transmisji. Funkcje samonaprawiania i automatycznego przełączania w razie awarii oraz przeżywalność sieci zapewniają wysoką dostępność sieci – nawet w przypadku utraty łączności punkt-punkt. AP 7562 potrafi spełnić praktycznie wszystkie wymagania przedsiębiorstwa – model AP 7562 może funkcjonować zarazem jako czujnik i punkt dostępowy dla maksymalnej ekonomiki działania albo wyłącznie jako czujnik, zapewniając największą wydajność w tej funkcji.

Niezrównana wydajność we wszystkich zastosowaniach dzięki ultraszybkiej technologii 802.11ac

Standard 802.11ac bazuje na 802.11n, oferując nawet czterokrotnie większą szerokość pasma dzięki nowym postępom technologicznym. Technologia MIMO (Multiple-Input Multiple-Output) 3×3 zapewnia 3 przestrzenne strumienie danych wysyłanych równocześnie do jednego urządzenia przenośnego, co znacznie poprawia przepustowość i wykorzystanie pasma. Modulacja 256-QAM wzmacnia dodatkowo wydajność modułu radiowego 802.11ac i współdziała z technologią MIMO, podnosząc przepustowość łączności 802.11n do szybkości 802.11ac. Moduł 802.11ac działa tylko w paśmie 5 GHz i dlatego możliwa jest ostateczna eliminacja zakłóceń powodowanych przez urządzenia pracujące w paśmie 2,4 GHz – od słuchawek Bluetooth® po kuchenki mikrofalowe. Sieć WLAN może obsługiwać bezprecedensową liczbę użytkowników i aplikacji – w tym aplikacji głosowych i wideo – co pozwoli sprawnie wprowadzić w firmie model BYOD („Przynieś własne urządzenie do pracy”) i umożliwić nowym grupom roboczym pracę mobilną.

Łatwa migracja do sieci Wi-Fi 802.11ac piątej generacji
Podwójny moduł radiowy AP 7562 zapewnia najprostszą ścieżkę migracji do sieci Wi-Fi następnej generacji. Moduł 802.11ac jest gotowy do obsługi nowych urządzeń przenośnych 5 GHz, a standard 802.11n zapewnia obsługę wszystkich dotychczasowych urządzeń przenośnych – w tym klientów 2,4 GHz. Moduły współpracują, pozwalając przedsiębiorstwu przejść na 802.11ac we własnym tempie i uniknąć wysokiego kosztu całkowitej wymiany systemu w krótkim czasie.

Wysoka dostępność
Urządzenie AP 7562 może być wykorzystane przez kontroler bezprzewodowy Zebra do zdalnej kontroli i zarządzania, ale może także funkcjonować jako samodzielny punkt dostępowy. Nawet jeśli AP 7562 utraci łączność z kontrolerem bezprzewodowym z powodu problemu w sieci przewodowej lub na linii T1/E1, użytkownicy nadal będą połączeni.

Ochrona sieci i danych dzięki zabezpieczeniom bez luk
AP 7562 zabezpiecza wszystkie transmisje bezprzewodowe, zapewniając zgodność z przepisami krajowymi i wymaganiami branżowymi, którym może podlegać Twoja firma – od PCI w handlu detalicznym po HIPAA w sektorze ochrony zdrowia. Sieć jest chroniona w każdej chwili każdego dnia przez wszechstronne, zintegrowane funkcje bezpieczeństwa, które obejmują filtrującą pakiety zaporę stanową (stateful) warstw 2-7, usługi RADIUS AAA oraz bramę VPN i kontrolę dostępu w oparciu lokalizację.

Stabilniejsze połączenia bezprzewodowe
AP 7562 zapewnia użytkownikom bardziej stabilną łączność bezprzewodową niż kiedykolwiek dotąd dzięki poprawie formowania wiązki. Mechanizm ten tworzy najefektywniejszą ścieżkę transmisji danych między punktem dostępowym a urządzeniem przenośnym. Dotychczas urządzenie formujące przekazywaną wiązkę samodzielnie wyznaczało ścieżkę. Teraz pomaga mu w tym odbiornik w procesie zwanym sondowaniem. W rezultacie uzyskuje się silniejsze połączenie i szybszą transmisję danych, co poprawia przepustowość i wydajność aplikacji, a także żywotność baterii urządzenia przenośnego.

Elastyczna obsługa wykrywania włamań WIPS
Użytkownik wybiera sposób zastosowania technologii czujników do obsługi funkcji ochrony sieci AirDefense Network Assurance. Możliwe jest wykorzystanie AP 7562 wyłącznie jako czujnika, ale zamiast tego funkcje współużytkowania urządzeń radiowych i skanowania off-channel mogą współpracować, aby jeden lub oba moduły radiowe mogły przesyłać dane klientów i działać w roli czujnika w dwóch pasmach bez dodatkowych kosztów.

Głos, lokalizacja i dostęp dla gości
Dzięki obsłudze funkcji przesyłania głosu w bezprzewodowej sieci LAN (VoWLAN) z gwarantowanym poziomem parametrów (QoS) połączenia mają jakość płatnych połączeń telekomunikacyjnych, nawet przy wykonywaniu wielu jednoczesnych połączeń przez jeden punkt dostępowy. Ponadto można wykorzystać usługi lokalizacji w celu ustalenia położenia i śledzenia osób i zasobów, a także kontrolować dostęp do sieci i aplikacji. Możliwość blokowania nieautoryzowanego dostępu do sieci, obiektów i aplikacji pozwala łatwo zapewniać gościom dostęp i tworzyć punkty hotspot.

Wysoka skalowalność
AP 7562 można połączyć z naszymi kontrolerami w celu łatwego scentralizowanego zarządzania, co pozwala na proste zwiększanie wielkości sieci w miarę rozwoju przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, ile punktów dostępowych i kontrolerów potrzebuje Twoja firma lub gdzie się one znajdują na świecie, możesz je wdrażać, monitorować, poddawać diagnostyce i zarządzać nimi wszystkimi z jednego miejsca.

Opatentowane rozwiązanie MeshConnexTM chroni wydajność i bezawaryjność sieci
Unikatowy system trasowania MeshConnex™ zapewnia non stop wysoką bezawaryjność i przeżywalność sieci oraz optymalną szybkość transmisji danych w trudnych środowiskach zewnętrznych. MeshConnex™ dynamicznie wykrywa słabe lub zanikające sygnały, bezpiecznie przenosi użytkowników mobilnych do alternatywnych punktów dostępowych i wzmacnia siłę sygnału, automatycznie wypełniając luki w łączności radiowej i zapewniając użytkownikom mobilnym nieprzerwany dostęp. Dzięki temu, że sieć kratowa eliminuje potrzebę instalacji światłowodów i przewodów między budynkami, na terenie kampusów i w parkach biznesowych oraz na dużych przestrzeniach na wolnym powietrzu, maleje koszt i złożoność sieci WLAN.

Dzięki usługom wsparcia masz w każdej chwili dostęp do naszej specjalistycznej wiedzy
Usługi wsparcia bezpośrednio od producenta pozwalają przedsiębiorstwom ograniczyć ryzyko, obniżyć nakłady kapitałowe i zredukować koszty operacyjne. Nasz pakiet usług pomoże Ci w instalacji i konserwacji sieci WLAN i utrzymaniu jej optymalnego działania, zapewniając potrzebną pomoc na każdym etapie eksploatacji sieci – od planowania i wdrożenia po codzienne wsparcie powdrożeniowe.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”AP 7532″]

ap7532

Punkt dostępowy AP 7532 oferuje rozbudowany zestaw funkcji, który zapewnia aktualnie najszybsze dostępne prędkości sieci Wi-Fi. Użytkownicy mogą oczekiwać niezawodnej szybkości typowej dla komputerów stacjonarnych, bez względu na liczbę użytkowników w sieci WLAN lub rodzaj używanych przez nich aplikacji. Nowa generacja radiowych punktów dostępowych, pracujących w standardzie 802.11ac gwarantuje szybkość do czterech razy większą niż w przypadku standardu 802.11n. Moduł radiowy 802.11n jest zgodny wstecznie ze wszystkimi używanymi obecnie urządzeniami przenośnymi — a zaawansowana technologia zwiększa przepustowość modułu radiowego 802.11n do poziomów 802.11ac. Jeśli wymagana jest funkcjonalność czujnika, to wszechstronne urządzenie spełni różne potrzeby biznesowe. Jeden model AP 7532 może funkcjonować zarówno jako czujnik i punkt dostępowy dla maksymalnej opłacalności lub jako dedykowany czujnik w celu zapewnienia najbardziej niezawodnej funkcjonalności wykrywania. Urządzenie AP 7532 zapewni szybkość w standardzie 802.11ac w każdym miejscu, począwszy od pomieszczeń publicznych przeznaczonych do obsługi klienta po hale magazynowe. Anteny wewnętrzne, charakteryzujące się eleganckim i dyskretnym wyglądem, odpowiednim dla punktów obsługi klienta lub miejsc ekskluzywnej przestrzeni biurowej. Z kolei anteny zewnętrzne umożliwiają osiągnięcie maksymalnego zasięgu i wydajności w wymagających obszarach przemysłowych. Radioodbiorniki dużej mocy sprawiają, że infrastruktura wymaga mniejszej liczby punktów dostępowych.

Niezrównana przepustowość zapewniająca niezrównaną wydajność sieci i aplikacji
Technologia 802.11ac wykorzystuje zalety 802.11n, oferując do czterech razy większą przepustowość dzięki nowym usprawnieniom technicznym. Technologia MIMO 3X3 (Multiple Input Multiple Output) zapewnia 3-przestrzenne strumienie danych wysyłane jednocześnie do jednego urządzenia przenośnego, znacząco poprawiając wydajność i wykorzystanie pasma. Modulacja 256 QAM dodatkowo zwiększa wydajność modułu radiowego w standardzie 802.11ac i współdziała z technologią MIMO w celu zwiększenia przepustowości modułu radiowego 802.11n do szybkości 802.11ac. Ponieważ standard 802.11ac pozwala pracować wyłącznie w paśmie 5 GHz, urządzenia działające w paśmie 2,4 GHz nie powodują już żadnych zakłóceń — począwszy do słuchawek Bluetooth® po kuchenki mikrofalowe. Sieć WLAN może obsługiwać bezprecedensową liczbę użytkowników i aplikacji — w tym głosowych i wideo — umożliwiając sprawne korzystanie z konfiguracji Bring Your Own Device (BYOD), a także zapewnienie nowym grupom roboczym mobilności.

Łatwa migracja do sieci Wi-Fi piątej generacji 802.11a
Punkty dostępowe AP 7532 z dwoma radioodbiornikami to najprostsza droga do utworzenia sieci Wi-Fi nowej generacji. Jeden radioodbiornik pracuje w standardzie 802.11ac i pozwala przygotować się na obsługę nowych urządzeń przenośnych wykorzystujących pasmo 5 GHz. Drugi korzysta ze standardu 802.11n, aby zapewnić zgodność z dotychczasowym sprzętem, np. urządzeniami klienckimi pracującymi w paśmie 2,4 GHz. Punkty dostępowe współpracują ze sobą, zapewniając możliwość migracji do 802.11ac we własnym tempie — i bez wysokiego kosztu „zrywania i wymiany”.

Solidniejsze połączenia bezprzewodowe
Użytkownicy będą mieli zapewnione solidniejsze połączenia bezprzewodowe niż dotychczas dzięki usprawnionemu kierunkowaniu. Kierunkowanie tworzy najbardziej efektywną ścieżkę dla transmisji danych między punktem dostępowym a urządzeniem przenośnym. Dotychczas urządzenie formujące przekazywaną wiązkę pracowało samodzielnie określając swoją ścieżkę. Obecnie uczestniczy w tym także odbiornik w procesie zwanym sondowaniem (sounding). W rezultacie otrzymuje się trwalsze połączenie, które umożliwia szybszą transmisję danych. Przepustowość i wydajność aplikacji zostaje poprawiona, podobnie jak żywotność akumulatora urządzenia przenośnego.

Zabezpieczenia bez luk
Punkt dostępowy AP 7532 pozwala zabezpieczyć wszystkie transmisje bezprzewodowe, zapewniając zgodność z przepisami państwowymi i branżowymi, takimi jak HIPAA w służbie zdrowia i PCI w handlu detalicznym. Sieć jest zabezpieczona przez całą dobę, za pomocą wszechstronnych zintegrowanych funkcji, które obejmują sprzętową zaporę sieciową warstw 2–7 filtrującą pakiety, usługi AAA RADIUS, bramkę VPN oraz kontrolę dostępu w oparciu o lokalizację.

Elastyczna obsługa czujnika WIPS

Możliwość wyboru sposobu wdrożenia opcji skanowania do obsługi funkcji rozwiązania AirDefense Network Assurance. Chociaż zawsze można zdecydować się na zainstalowanie urządzenia AP 7532 jako dedykowanego czujnika, funkcje współużytkowania urządzeń radiowych i skanowania wyłączonych kanałów działają wspólnie, aby zapewnić, że jeden lub oba moduły radiowe przekazują dane klienta i działają jako czujnik, zapewniając dwupasmowe skanowanie radiowe bez dodatkowych kosztów.

Głos, lokalizacja i dostęp dla gości
Obsługa funkcji przesyłania głosu w bezprzewodowej sieci LAN (VoWLAN) takich jak jakość usług (QoS), które gwarantują jakość połączeń przy wielu jednoczesnych połączeniach w obrębie jednego punktu dostępowego. Dodatkowo można wykorzystać usługi lokalizacyjne do lokalizacji osób i zasobów, a także do kontroli dostępu do sieci i aplikacji. Ponieważ zwykli użytkownicy nie będą mieć dostępu do sieci, stron i aplikacji wymagających specjalnych uprawnień, dany punkt może przekierowywać połączenia bezpośrednio do Internetu i w ten sposób obsługiwać gości.

Duży skok wydajności i ogromne możliwości rozbudowy
Ponieważ punkt dostępowy AP 7532 802.11ac stanowi część rodziny infrastruktury WLAN – WiNG 5, jest „zorientowany na sieć”. Może zgodnie współpracować z innymi sterownikami Zebra WiNG 5 i punktami dostępowymi w celu określania trasy, która zapewni najszybszą i najtrwalszą ścieżkę dla każdej transmisji. Warto również pamiętać, że punkt dostępowy AP 7532 może być wykorzystywany do zarządzania centralnego, dzięki czemu łatwo rozbudować taką sieć.

[/accordion-item]

[accordion-item title=”AP 7502″]

ap7502

Punkt dostępu kieszonkowych rozmiarów działający w standardzie 802.11 ac. Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o małych pomieszczeniach użytku publicznego takich jak pokoje hotelowe, sale szkolne i apartamenty. Dwa nadajniki radiowe 802.11n i 802.11ac, pięć wewnętrznych anten i zestaw rozwiązań firmy Zebra czynią z niego niezawodne urządzenie, które zapewni wysokiej jakości połączenie bezprzewodowe dla każdego użytkownika i dla każdego urządzenia w pomieszczeniu.

• dwa nadajniki radiowe dla kompleksowej obsługi urządzeń mobilnych (802.11n / 802.11ac; 2,4 GHz, 5 GHz)
• zestaw rozwiązań technologicznych firmy Zebra zapewnia sieć Wi-Fi najwyższej jakości
• szybka instalacja urządzenia
• metalowa obudowa uniemożliwia manipulowanie przy urządzeniu
• zintegrowana obsługa Bluetooth SMART

[/accordion-item]

[/accordion]